KLÍNSKÉ ENDURO TRAILY

Všem nadšencům terénní cyklistiky doporučujeme nové endurové traily v okolí Sport areálu Klíny, v krásné krušnohorské přírodě. Modré a červené traily vedené lesem až k Mostecké přehradě si určitě oblíbí každý endurista. Traily projektují, staví a udržují Tomáš Trunschka, Ondřej Málek a Josef Schiller + jejich parta pomocníků.

ORE TRAIL

Je zatím nejlehčím trailem, který se vine v bukovém lese od jeho startu na Mračném vrchu. Trail je sjízdný pro většinu zkušenějších cyklistů. Start trailu je velmi podobný svým flow charakterem první polovině Dam trailu, ale nestřídá ho technická pasáž. Trail klesá
v podobném profilu až k přehradě. Ve spodní pasáži je možné odbočit na náš nejtežší Shorty trail.

DAM TRAIL

Trail nazvaný podle Janovské přehrady, kde je také cíl i dalších trailů. Jeho start je na Mračném vrchu. V úvodní polovině se dá trail charakterizovat jako plynulý single track v bukovém porostu, který se neustále zrychluje a tím nabírá na obrátkách. Po přejezdu do březového lesa se trail mění ve středně technicky obtížný, který je ovšem v pomalé rychlosti sjízdný pro většinu zkušenějších cyklistů. Závěrem trailu vás osvěží přejezd horského potoka a následně brzdíte u vpusti Janovské přehrady.

SHORTY TRAIL

Je náš nejtěžší a krátký trail, kde se do cesty připletlo pár balvanů. Trail není potřeba moc popisovat, uvidíte sami. Nutné je zmínit, že v případě deštivého počasí mohou být kamenité pasáže hůře sjízdné.

DEER TRAIL

Jeho název byl inspirován jelení zvěří, která se často prohání po svazích Janovské přehrady.  Začátek v březovém lese se dá zařadit do kategorie flow trailu, není na škodu si občas šlápnout. Zhruba v půlce se trail láme a bajker klesá po strmém svahu až k přehradě. Trail je sjízdný pro většinu cyklistů a neobsahuje žádné technicky náročné pasáže.

ETHYLEN TRAIL

Stoupací a zároveň propojovací trail, který prověří nejen tvou techniku, ale i fyzičku. Startuje u Sportareálu Klíny a dovede vás na start trailů na Mračném vrchu. Kdo ho vyjede bez šlápnutí na zem?

HAMR TRAIL

Nejdelší trail našeho parku začíná stejně jako Ethylen a Deer. Po horní pasáži v březovém lese, která je společná i pro Deer, se odklání doleva a klesá až do Litvínova (městská část Hamr). Trail je připravený tak, aby byl sjízdný pro většinu bikerů a to i s XC vybavením. Obtížnost trailu by mohla být zařazena do kategorie „Modrá“, zelenou barvu jsme zvolili protože je spojovacím prvkem mezi městským životem a přírodním trail parkem v srdci Krušných hor.

KONTAKT

ENDURO TRAILY
tel.: +420 775 393 004
email: info@endurokliny.cz

Sport areál Klíny
Rašov 64, 436 01 Klíny